Hiina superellu ime - kartul "Kiranda": sordi kirjeldus ja fotod

"Kiranda", mida nimetatakse ka Hiina imeraks, on hämmastav varajane kartulikasvatus, mis sobib ideaalselt kuuma kuiva suvega piirkondadele. Tuberkultuurid kasvavad väga kiiresti, tootlikkus meeldib isegi kogenemata aednikud.

Kartul ei ole riiklikus registris, vaid on tuntud ammlejate seas, kes vabatahtlikult vahetavad seemneainet. Uurige kartuli sordi Kiranda kohta - fotod, kirjeldused ja soovitused põllumajandustehnoloogia kohta.

Kartul "Kiranda": sordi kirjeldus ja fotod

Hinne nimiKiranda
Üldised karakteristikudSuurepärase sorti väga suured mugulad, vastupidavad põuale, soojas piirkondades annab kahe põllukultuuri ühe hooaja kohta
Rasedusaeg50 päeva
Tärklise sisaldus12-16%
Kaubanduslike mugulate mass200-250 gr
Bukulis olevate mugulate arv20-30
Saagikus115-320 c / ha
Tarbijakvaliteetnormaalne maitse, kergelt keedetud pehme, sobib praadimiseks, salatid ja supid, ei tumeneks
Lootus95%
Nahavärvkollane
Tselluloosi värvhelekollane
Eelistatud kasvavad piirkonnadmis tahes mulla ja kliima
Haigusresistentsussort on resistentne vähi, nematoodide, koorikute ja viiruste suhtes, mis on nõrgalt vastuvõtlikud hilisele puhkele
Kasvatamise tunnusedeelistatavalt idanemine ja täiendav kastmine kuumuses ei pruugi õitseda
Algatajatundmatu, arvatavasti pärit Hiinast, võib-olla GMOst

Täiendage kartuli "Kiranda" foto omadusi:

Juurte omadused

Kartul "Kiranda" tähistab superlaadseid sordi. Mugulisad küpsed 50 päeva pärast lahkumist. Selline täpsus on ideaalne lõunapiirkondade jaoks. Kui õigesti kuivatatakse, kogutakse mugulaid hästi.

Keskmise suurusega põõsad, mõõdukalt laialivalguvad, rohelise massi moodustumine on keskmine. Lehed on tumerohelised, keskmise suurusega, lihtsad, veidi laineliste servadega ja selgelt märgistatud veenidega. Koralla on kompaktne, komplektis suurte heleroheliste lillidega. Õitsev napp eriti kuumal suvel ei pruugi korallSee ei mõjuta mugulate sidumist. Berried on madal.

Juurussüsteem on väga võimas, iga buki all moodustatakse vähemalt 20 kartulit. Eriti viljakad põõsad võivad toota 30 juurte juurte suurust juuri.

Ülihea kartulivarude "Kiranda" eripära - võime kvaliteedi muutmiseks olenevalt kliimatingimustest ja kasvutingimustest. Liha muudab värvi koore kollaseks, koor võib olla tihedam või väga õhuke. Viljakatel mulladel muutuvad mugulad suurteks ja isegi vaesemateks, muutuvad nad kuivemaks.

Sorteeri vähe altid haigusele. Seda ei mõjuta kartulivähk, kuldne kiduuss, tavaline koorik. Tubakast on tugev vastupanu viirustele ja seenhaigustele, harva esineb ärevust või fusariumit, kuigi mõnikord võib olla vaja fungitsiide.

"Kiranda" on meeldiv, tasakaalustatud maitse. Mugulad ei ole kuivad, mitte vesisedõrn kergelt kollane paberimass ei tükelda ja ei küpseta. Mõõdukas tärklisesisaldus ei võimalda kartulil pehme keetmist, juuri võib praetud, hautatud, täidisega, küpsetatud ja keedetud sügavrasvas.

Sorteeri sobib pooltoote tööstuslikuks ettevalmistamiseks: külmutatud friikartulid, köögiviljasegud või supp kastmed.

Päritolu

Kartulilises Kiranda on ebatavaline ajalugu. Esimene partii mugulad viidi Ukrainasse 1993. aastal. Planeeritud aretustööd eksperimentaalväljadel Donetsk piirkonnas,Algataja oli suur Hiina ettevõte.

Kuid projekt ei õnnestunud, hiinad lahkusid ja lahkusid välja külvatud materjalist. Osa kartulit korjas kohalikud kartuliteadlased.

Istutatud mugulad andsid tohutu saagi, mis sai tulevase Kiranda sordi aluse. Sordi nimi tähistab Hiina varajast Davydovat (teadlaste nimi, kes alustas kartulite uurimist).

Sorteeri ei saanud ametlikku tunnustust, ei kuulu see riiklikesse registritesse. Kuid kartulid on levinud põllumajandustootjate ja amatöör-aednikud. Nad vahetavad aktiivselt seemnematerjali, jätkates Kiranda triumfilist rongkäiku erinevate maade põldude ja aedade kaudu.

Eramajade ja talude jaoks sobib hästi erinevate toitude müümiseks või küpsetamiseks. Soovitatav kasvatamine kuuma ja kuiva suve piirkondades. Kartul on populaarne Lõuna-Ukrainas ja Krasnodari piirkonnas.

Tugevused ja nõrkused

Sordi peamised eelised on:

  • juurviljade hea maitse;
  • suur saagikus;
  • väga varane küpsemine;
  • soojuse ja põuakindlus;
  • sallivus ebasoodsate ilmastikutingimuste suhtes;
  • maandumine vaeste või savipinnas;
  • seemne materjal ei degenereerita;
  • vastupanu kõige sagedamatele haigustele;
  • saak koristatakse hästi.

Puuduste hulka kuuluvad ebaühtlane mugul. Bushi all on lisaks ilusatele ja isegi kartulitele küpseks kasvav mägine või väike.

Tootlikkus on üks peamisi näitajaid kartulite kasvatamiseks. Võrrelge Kiranda sordi seda omadust teiste sortidega:

Hinne nimiSaagikus
Gala400 kg / ha
Grenada600 kg / ha
Innovator320-330 c / ha
Meloodia180-640 c / ha
Perenaine180-380 c / ha
Artemiid230-350 c / ha
Ariel220-490 c / ha
Vektor670 c / ha
Mozarti200-330 c / ha
Borovichok200-250 tsentnerit / ha

Kasvatamise tunnused

Kartulid maa aprillisSel ajal on mullas piisavalt niiskust. Põõsad paigutatakse vahekaugusega 30-35 cm ja 75 cm reavahe. Humus või puittuhk saab lagundada augudesse.

Hooajal, mida vajate 2-3 korda spod istutamine, moodustades suured kraed. Ringi multšimine säästab umbrohi.

Saagise suurendamiseks soovitame tilguti niisutamist. Kui ei, siis on soovitav istutada 1-2 korda tavalisel viisil. Saate suurendada saagist väetistega, eelistatavalt orgaanilistega.Sobilik lahutatud mullein või lindude väljaheited. Umbes millal ja kuidas kartulid väetada, kuidas istutada istutamise ajal, loe eraldi artiklitesse.

Samuti juhime teie tähelepanu kasulikele andmetele kartulite kasvatamise muude meetodite kohta: Hollandi tehnoloogia, samuti purgid ja kotid.

Koristamisel tuleb keskenduda topsi seisundile. Niipea, kui see hakkab hõõguma, on aeg kõnnakesed kaevama. Mõni päev enne koristamist on soovitatav lõigata kõik rohelised.

Pärast kaevamist on kartulid hästi kuivatatud piiril või võrade all. Koristatud saak sorteeritakse, isegi keskmise suurusega mugulad sorteeritakse edasiseks istutamiseks. Seemne materjal ei allu degeneratsioonile, värskendus ei võta palju aastaid.

Järgnevas tabelis on esitatud selliste omaduste näitajad nagu mugula mass ja erinevate sortide kartulite säilivuse protsentuaalne sisaldus, võrdluseks:

Hinne nimiTooraine mugulate mass (grammides)Lootus
Sifra110-15094%
Serpanok85-14594%
Lady claire85-11095%
Veneta67-9587%
Lorch90-12096%
Perenaine100-18095%
Labella80-10098%
Riviera100-18094%

Kartulide säilitamine ei sisalda keerulisi tegevusi.Talvel peate hoidma reegleid, vali koht ja mäleta ajastust.

Haigused ja kahjurid

Kartuli sort "Kiranda" hästi kaitstud paljude ohtlike haiguste eest: kartulivähk, kuldne tsüsti nematood, tavaline koor, vertikilliaas, Alternaria, mitmesugused bakterid ja viirused. Varajane valmimine võimaldab teil saagi korjata massihaiguste puhtaks. Ennetavate meetmete korral võib istutamist ravida ükskõik millise vaske sisaldava ravimiga.

Kuuma kliima puhul mõjutavad kartulitopsid lehetäide, ämblikuloone. Mugulaid võib rünnata mardikad. Selleks, et tagada istutusohutus, on võimalik seemnekestuse ja pinnasega töötlemisprotsessi insektitsiididega. Heaks kaitseks kahjurite eest on puu tuhk, mis viiakse süvenditesse.

Ka meie saidil leiate palju kasulikku teavet sellisest kahjurikust nagu Colorado kartuli mardikas.

Lugege kogu selle kohta, kuidas seda lahendada.

"Kiranda" - tõeline enamiku lõunapoolsete piirkondade jaoks. Erinevus talub kuumust ja põuda, ilma et see vähendaks saagi ka halva pinnase korral. Järgmiste istutamiste seemneid saab koguda iseseisvalt, säästes ostmisel.

Loading...