Koduse kartulivarude "Meteor" kirjeldus: omadused ja fotod

Kasvatajad meie riigis on toonud välja ühe suurepärase kartuli sordi. Eriti tuntud põllumajandusringkondade asutuses VNIIKH neile. A. G. Lorch, nimelt väljapaistev nõukogude kasvataja.

Tema uksest tuli välja meie tänane külaline, universaalne kartuli "Meteor". Maitsev, produktiivne, põuast vastupidav - see on kõik tema kohta. Ja loe artiklist rohkem.

Meteori kartul: sortide kirjeldus

Hinne nimiMeteor
Üldised karakteristikudväga varakult vastupidav haigustele ja põud
Rasedusaeg60-80 päeva
Tärklise sisaldus10-16%
Kaubanduslike mugulate mass100-150 gr
Bukulis olevate mugulate arv10-12
Saagikus210-450 c / ha
Tarbijakvaliteethea maitse ja küpsetus kvaliteet, sobib praadimiseks ja küpsetamiseks
Lootus95%
Nahavärvkreem
Tselluloosi värvkollane
Eelistatud kasvavad piirkonnadCentral, Volgo-Vjatka, Kesk-Must Maa, Lääne-Siberi
Haigusresistentsuskartuli vähk, kuldne kusepõld, keskmiselt resistentne hiljahooldusele, kergelt haug, koorik, rhizoctoniosis ja mädanik
Kasvatamise tunnusedpõudkindel, kergesti kohanemas mis tahes kliimaga, ei vaja erilist põllumajanduslikku inseneritööd
AlgatajaVNIIKH neile. A. G. Lorha (Venemaa)

Omadused

"Meteor" - kodulindude kartul, kasvatati A.G. nimelise agrokeemilise uurimistöö koguinstituudis. Lorch. Vene Föderatsiooni riigiregistrisse sisestati 2013. aastal Kesk, Volga-Vjatka, Kesk-Tšernozem ja Lääne-Siberi piirkonnad.

Tehniliselt tõuseb kasvuperiood 70 päeva pärast esimest võrseid, kuid esimene kaevamine võib toimuda juba 45. päeval. Kogupüük on heas kontsentratsioonis 21 - 40 t / ha, sõltuvalt piirkonnast ja kliimast.. Puuviljade turustatavus varieerub 88-98% ulatuses.

Allpool esitatud tabel näitab võrdlemiseks teiste laagerdumisaegsete kartulite sortide saagikust:

Hinne nimiSaagikus
Toscana210-460 c / ha
Rocco350-600 c / ha
Nikulinsky170-410 c / ha
Punane daam160-340 c / ha
Uladar350-700 c / ha
Kuninganna Anne100-500 c / ha
Elmundo245-510 c / ha
Asterix130-270 c / ha
Slavyanka180-330 c / ha
Picasso200-500 c / ha

95% ladustamiskvaliteedist, mis sobib omanikele, kes eelistavad talletada kartulit isiklikuks tarbeks. Puuviljad on üsna suured ja omavad ovaalset kuju.

Kartuli nahk on õhuke, kreemikas, keskmise sügavusega istutatud väikesed silmad. Liha on hele varju, hea maitsega ja tärklisesisaldusega 10 - 16%. Ühe põõsas võib olla 10-12 sellist mugulat.

Ühe kaubandusliku mugula mass võib ka kasvutingimustel erineda, kuid keskmine vilja kaal on umbes 100-150 g.

Varbad kasvavad pikkade, poolpüsivate, vahepealsete tüüpidega. Taim on hästi arenenud, lehed on suured ja keskmise suurusega tumerohelise värvusega. Õitsemise põõsad on kaetud väikeste lilledega, millel on valge karollas.

Alljärgnevas tabelis esitasime võrdluseks teiste kartuli sordi selliste omaduste teabe nagu kaubandusliku mugula mass ja kvaliteedi säilitamine:

Hinne nimiTooraine mugulate mass (grammides)Lootus
Lady claire85-11095%
Innovator100-15095%
Labella180-35098%
Bellarosa120-20095%
Riviera100-18094%
Gala100-14085-90%
Lorch90-12096%
Lemongrass75-15090%

Visuaalselt tutvuge fotoga "Meteori" kartulid:


Eripärad

Meteori positiivsed omadused hõlmavad kindlasti maitse- ja lauaomadusi. See on hästi keedetud pehme, ei kuule kuumtöötluse ajal tumedaks.. Paljud omanikud tunnistasid, et see teeb parimat praetud kartulit. Lisaks on klassi "Meteor" suurepärane vaakumpakendamine.

Teine eelis on see, et see areneb hästi peaaegu kõigis riigi regioonides ja püsib põuda koos kindlusega. Muidugi võivad soodsad ilmastikutingimused ja geograafilised tingimused parandada saagikoristust, kuid teid ei peatu õigeks, hoolimata kasvatamismeetodist ja -piirkonnast.

Parimat, "Meteor" kasvab küünarnukitel. Enamikus piirkondades toimub istutamine aprilli lõpus - mai alguses, kui maa temperatuur soojeneb kuni 8-10 ° C.

Maandumispaik tuleks ette valmistada ja puhastada paar nädalat enne lahkumist. Parim on kasutada koht, kus kasvavad kaunviljad, kapsad, kurgid või sibulad. Teine oluline tegur on valgus.

Kartul on väga valgust sõltuv kultuur, mistõttu ei tohi puud, kindlad aiad või ehitised ületada voodikohta.

Samuti tuleb enne idandatud materjali istutamist mulda üles kaevata, kasutades orgaanilisi väetisi: turvas või sõnnikut. Kasutatava skeemi puhul on kõige sobivam 60 x 35 cm standardse istutussügavusega 8 - 10 cm. Vaadake, kuidas see on ja kuidas väetisi rakendada ja kas seda tuleks istutamise ajal teha, vaadake meie veebisaidi eraldi artikleid.

Pealegi piisab, kui järgida põhilisi agrotehnilisi eeskirju., ja sa kindlasti suudad saavutada rikkaliku varajase saagikoristuse:

  • Esimene rohutamine ja pinnase vabastamine tuleks läbi viia 7-10 päeva pärast istutamist.
  • Kui elate põhjapoolsetes piirkondades ja kardate hilisõpseid külmakaid, siis võite kevadel taimede kõrget koristamist teha.
  • Juhul, kui pinnases puuduvad toitained ja teie põõsad arenevad aeglaselt, saate teha mitut välist kastmist.
  • Ärge jätke muljumist ja õige niisutussüsteemi.

Loe ka Hollandi kartulikasvatuse tehnoloogiast, samuti kotidest ja tünnidest kasvatamisest.

Haigused ja kahjurid

Oluline Meteori eelis on selle puutumatus. Niisiis on see sort hästi vähkkasvajaks, kuiv ja ringmädaniku, ristoktonioos, kuldkartuli nematood.

Sellel on keskmine vastupanu hiljahooldava patogeeni, kibe, Alternaria ja mõõduka vastupanuvõimele kortsus- ja ribaosaga mosaiigile. Noh vastupanu Colorado kartuli mardikale ja lehetäidele.

Nagu näete, on kartuli "Meteor" See on suurepärase kaitse paljude haiguste ja kahjurite vastu., põhimõtteliselt ei vaja täiendavaid turvameetmeid.

Ainuke asi, mida saate teha, on profülaktilise insektitsiidi pihustamine. See protseduur kaitseb teie põõsaid kõige kahjulike putukate eest.

Siiski võite saada kasulikku teavet Colorado kartulikrändi vastu võitlemise kohta, mis on meie veebisaidil.

Me juhime teie tähelepanu artiklitele riiklike meetodite ja keemiliste vahendite kohta.

Talvel talletamiseks ei vaja midagi erilist. Peamine asi on järgida põhireegleid, teada tingimusi, valida hea koht.

Kartul "Meteor" - väga noor, kuid samal ajal väga paljutõotav kartuli sort. Selle kartuli eelised on ilmsed: suurepärane laua kvaliteet, vaakumpakendamise võimalus, hea säilivus ja saagikus. Ja võimalused kasvada paljudes riigi piirkondades ei jäta mingit kahtlust, et see muutub väga populaarseks.

Pakume ka teisi küpsusajaga kartulite erinevaid sorte:

Hiline valmimineKeskmine varakultLähis hilinemine
PicassoMust printsSilmavärv
Ivan da MaryaNevskiLorch
RoccoDarlingRyabinushka
SlavyankaSuurte inimeste lordNevski
KiwiRamosJulgust
KardinalTaisiaIlu
AsterixLapotMilady
NikulinskyCapriceVektorDelfiinSvitanok KiievPerenaineSifraJellyRamona
Loading...