Ultra Farmer kartul "Farmer": sordi kirjeldus, fotod, üksikasjalikud näitajad

Kartulite "Farmer" viitab varajastele, produktiivsetele ja tagasihoidlikele sortidele. Seda on soovitatav kasvatamiseks kõige kliimatingimustes, mugulad kasvavad ilusad, ühtlased ja suhteliselt suured. Tarbijad tähistavad oma suurepärast maitset ja pikaajalise ladustamise võimalus.

Käesolevas artiklis leiate üksikasjaliku kirjelduse Farmeri sordi ja selle omaduste kohta. Samuti saate tutvuda kasvatamise iseärasustega ja vaadata, kuidas see fotost välja näeb.

Juurte kirjeldus

Hinne nimiPõllumajandustootja
Üldised karakteristikudsuperearly, degeneratsioonile vastupidav
Rasedusaeg40-60 päeva
Tärklise sisaldus9-12%
Kaubanduslike mugulate mass90-110 gr
Bukulis olevate mugulate arv10-15
Saagikus200-230 c / ha
Tarbijakvaliteethea maitse, ei keeta pehmet, sobib praadimiseks ja dieedi toiduna
Lootus95%
Nahavärvkollane
Tselluloosi värvhelekollane
Eelistatud kasvavad piirkonnadintensiivne kontinentaalne järsk kontinentaalne kliima
Haigusresistentsuskartulivähk, kuldne kinoomatood, viirused, hiljahooldus; Värske kartulipuu ravi on vajalik
Kasvatamise tunnusedsaab kasvatada seemnest, meeldib ekstra jootmise ja väetamine

Iseloomulik

Kartulil "Farmer" on järgmised iseloomulikud sordid: viitab väga varajasele laudile, kasvuperiood on 50-60 päeva. Soodsate ilmastikutingimuste korral on küpsemine veelgi varem suur, küpsed mugulad saab koristada 40 päeva pärast istutamist.

Suur saagikus, alates 1 hektarilt saada rohkem kui 200 tsentreid valitud kartulit. Tubakesed on väga hästi hoitud, mistõttu need sobivad kasutamiseks müügiks või transportimiseks.

Erinevus, mis on resistentne degeneratsioonile, järgmiseks istutamiseks mõeldud mugulaid saab koguda iseseisvalt. Värskendus pole 5-6 aastat vaja. Soovi korral võib kartulid paljundada seemnetega, esimesel aastal saak on väike, kuid siis saavutab see korraliku taseme.

Bush on keskmise suurusega, püsti, vahepealne, filiaalid ei levita. Rohelise massi moodustumine on keskmine. Lehed on erkrohelised, keskmise suurusega, nõrgalt laineliste servadega ja selgelt jälgitavate veenidega. Koralla on kompaktne, ühendatud suurte valgete lilledega. Marjad ei ole praktiliselt seotud. Bush säilitab mahlakad rohelised ja lilled pikka aega.Rootsisüsteem on võimas, iga võileib moodustatakse 10-15 suurt kartulit. Mittekonkurentsivõimeliste kraade arv on minimaalne.

Kartuli eest hoolitsemine on lihtne. Istutamiseks valitakse suured mugulad, pärast idanemist saab neid lõigata segmentideks, mis säästab seemet. Sordis valitseb kerge viljakas pinnas, mis põhineb mustal pinnasel või liivas, sagedane mähe ja mõõdukas kastmine. Tootlikkuse kasvu saab mineraal- või orgaaniline väetamine.

Variety on kaitstud paljudest nakatunud ohtlikest haigustest. Seda ei mõjuta peaaegu kartulivähk, kuldne kiduuss, viirus ja seened. Varajane küpsemine kaitseb istutamist hiljahajus.

"Talupidaja" - väga maitsvad kartulidmis sobib erinevate toitude valmistamiseks. Tärklise väike sisaldus ei võimalda mugulad laguneda ja lõikamise ajal nad ei tume.

Kartulit saab küpsetada, praetud, küpsetatud või täidisega. Tuberkulooside sisaldus on mõõdukas, mis võimaldab meil soovitada sordi toitumisalase toitumise jaoks. Müügiks on võimalik valmistada pooltooteid: friikartulite külmutatud viilud, supp kastmed, külmutatud köögiviljasegud (koos porgandiga, peet, kapsas, sibulad ja paprikad).

Tabelis näete teiste väga varase kartulivarude saagikust:

Hinne nimiSaagikus
PõllumajandustootjaAlates 1 hektari kohta on rohkem kui 200 tsentreid.
JuvelAlates 1 hektarist võite koguda rohkem kui 700 tsenttienti.
Meteor200 - 400 tsentreid hektari kohta, sõltuvalt piirkonnast ja kliimast.
Nelikümmend päevaAlates 1 hektarist võib koguda 200 kuni 300 tsentni.
Minerva1 hektari kohta kogutakse 200 kuni 450 tsentrini.
KaratopSaate koguda 200-500 tsentri hektari kohta.
VenetaKeskmine suurus on 300 tsentreid hektari kohta.
Zhukovski varakultKeskmiselt 400 tsentreid hektari kohta.
Riviera280 kuni 450 tsentri kohta hektari kohta.
Kiranda110 kuni 320 sendi hektari kohta.

Aretusajalugu

Kartuli sordid "Farmer" viitavad riikliku selektsiooni hübriidele. Vene Föderatsiooni riiklikusse registrisse kandmata. Seda kasvatatakse piirkondades, kus on parasvöötme, kontinentaalne, järsult kontinentaalne kliima. Soojas piirkondades on saagid oluliselt kõrgemad.

Sobib kasvatamiseks taludes või isikliku aiaga. Suured, isegi mugulad sobivad ideaalselt müügiks, tööstuslikuks töötlemiseks või omatehtudeks.

Tugevused ja nõrkused

Sordi põhijooned on järgmised::

  • mugulade kõrge maitseomadused;
  • varane küpsemine;
  • hea saagikus;
  • pikaajalise ladustamise võimalus;
  • resistentsus peamiste haiguste vastu.

Sordis puuduvad praktiliselt puudused. Funktsiooni võib pidada mulla toiteväärtuse ja mõõduka niiskuse nõudlikuks.

Alljärgnevas tabelis saate võrrelda farmeri sordi omadusi teiste superellaste sortidega mugulate massi ja nende säilivusastmega:

Hinne nimiTooraine mugulate mass (grammides)Lootus
Põllumajandustootja90-11095%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovski varakult100-12092-96%
Riviera100-18094%

Kasvatamise tunnused

Selle sordi agrotehnika ei ole midagi erilist. Nagu ka teistel varajastel sortidel, võib põllumajandustootja kartul korrutada seemnetega. Need on leotatud kasvu stimulaatoris, jäetakse kuduma, seejärel istutatakse mahutitesse või otse maasse. Kasvuvalik on eelistatud, see lühendab kasvuperioodi. Esimesel aastal on saagikus väike, kuid see kasvatamise meetod annab võimaluse koguda materjali järgnevateks istutamiseks.

Mugulaid saab istutada, kui pinnas soojeneb kuni 10 kraadi. Muld on väetatud turba ja huumuse seguga, on võimalik lisada puittuha. Põõsad istutatakse 20-25 cm vahemaaga, mille vahekaugus on umbes 60 cm. Tuberite moodustamisel on tähtis ajaline jootmine.Mulla niiskuse optimaalseks tagamiseks võite paigaldada tilguti niisutussüsteemi.

Istutamisperioodi jooksul suurendab 1-2 korda kaalu või magneesiumil põhinevat kompleksväetist. Kasulik ja lehmade söötmine, näiteks superfosfaadi vesilahuse pihustamine. Need, kes eelistavad orgaanilist, võivad kasutada lahjendatud mulleini või lindude väljaheiteid. Loe siit, kuidas ja millistes kogustes väetist kasutada.

Loe ka muudest kartulikasvatamise meetoditest: oleme valmistanud teile hulgaliselt huvitavat teavet Hollandi tehnoloogia kohta, kasvatades kotid ja tünnid.

Väga oluline on sagedane hõõrumine koos kõrgemate harude moodustamisega ja umbrohu hävitamine. Muljumine koos niitmata rohuga või õlgedega aitab neil neist lahti saada.

Multšimine on köögiviljade voodikohtade, meie kartulipuude, erinevate materjalide, nagu heina.

Pakume teile kasulikku materjali kasvuhoonegaaside tomati mulšitsa istutamiseks ja selle kohta, kas see protseduur on kasulik umbrohu kontrollimiseks.

Vaatamata varasele küpsemisele hea kvaliteediga (üle 90%). Kartulit saab säilitada mitu kuud, kaotamata kaubanduslikku kvaliteeti. Oluline on järgida optimaalseid tingimusi, säilitades temperatuuri umbes 2 kraadi. Kasvatamine põhjustab idanemist, kahaneb juurvilja maitseomadused. Kartuli ladustamise ruume tuleks korrapäraselt ajada. Loe rohkem kartulite hoidmise ajast ja kohast meie saidi eraldi artiklites.

Haigused ja kahjurid

Sordi suhtes on resistentsed Solanaceae peamised haigused: kartuli vähk, kuldne kiduuss, mitmesugused viirused. Varajane küpsemine salvestab põõsast ja mugulatest hiljaks jäämist.

Esimeste fütoptera tunnuste tuvastamisel on soovitatav kartulid kaevama. Haiguste ennetamine eeldab pinnase pritsimist fungitsiididega, mugula kaste ja pädeva külvikorda.

Kartulid istutatakse igal 2-3 aasta tagant uues kohas.. Eelistatud alad, kus kasvasid heinamaad, kapsas, kaunviljad.

Kartuli lõunapoolsetes piirkondades kannatab Colorado mardik, lehe, cicadas. Neile meeldivad lopsakad topsid, pikaajaline värskus. Weeding aitab kaitsta istutamist ja pihustamist insektitsiididega.

Lugege ka kasulikku teavet selliste kartulihaiguste kohta, nagu scab, Fusarium, Verticillis, Alternaria.

Foto

Visuaalsel tutvumisel kartulitega "Farmer" koos ülalkirjeldatud sordi kirjeldusega ja omadustega pakume teile valikut fotosid:

"Talupidaja" - edukas varajane palgaaste, mis sobib igale piirkonnale. Saak on korralik, kartulid on suured, väga maitsev, ilusad. Mugulaid saab kasvatada müügiks, kuid sagedamini istutatakse nad isiklikuks tarbimiseks.

Samuti soovitame teil tutvuda kartuli sortidega, millel on erinevad küpsusastmed:

Lähis hilinemineKeskmine varakultKeskmine hooaeg
VektorPiparkoogi meesHiiglane
MozartiTaleToscana
SifraIlinskiYanka
DelfiinLugovskoyLilla udu
KraanaJõuluvanaLõuend
RognedaIvan da ShuraDesiree
LasokColomboSantana
AuroraManifestTyphoonSkarbInnovatorAlvarMaagiaKroneBreeze
Loading...