Imperiaalne kartul "Elizabeth": Vene sortide klassika sortide ja fotode kirjeldus

"Elizabeth" on vana klassikaline sort, mida kõrgelt hinnanud amatöörid aednikud ja talupidajad. Maitsvad valge lihaga mugulad sobivad ideaalselt kulinaarseteks katseteks, need on müügiks head. Sordi näitab kõrge saagikus, haigusresistentsus ja muud olulised omadused.

Selles artiklis tutvustame kõike kartuli sordi Elizaveta kohta - selle kasvatamise omadused, fotod ja omadused.

Kartul "Elizabeth": sordi kirjeldus, foto

Hinne nimiElizabeth
Üldised karakteristikudüks vanu vene sorte hea saagikus
Rasedusaeg65-80 päeva
Tärklise sisaldus13-14%
Kaubanduslike mugulate mass80-140 gr
Bukulis olevate mugulate arvkuni 10
Saagikuskuni 400 kg / ha
Tarbijakvaliteethea maitse, liha ei tumene
Lootus93%
Nahavärvvalge
Tselluloosi värvvalge
Eelistatud kasvavad piirkonnadPõhja, Loode, Kesk, Volgo-Vjatski, Põhja-Kaukaasia, Kaug-Ida
Haigusresistentsusmõõdukalt vastuvõtlik hiline hägustumine
Kasvatamise tunnusedstandardne põllumajandustehnika
AlgatajaRiiklik teadusasutus Leningradi põllumajandusuuringute instituut põllumajanduse akadeemia "Belogorka" koos "Vsevolozhsk selektsiooni jaama"

Sordi põhijooned:

  • mugulad on üsna suured, kaaluga 83 kuni 140 g;
  • ümmargune-ovaalne kujuga, nüri otsaga;
  • mugulad puhas, joonistatud suuruse ja kaalu järgi;
  • koor on helekollane või kreemjas, ühtlaselt värvitud, mõõdukalt sile;
  • silmad on pealiskaudsed, väikesed, värvimata, raskesti märgatavad;
  • lõigatud viljaliha on valge;
  • tärklisesisaldus on vahemikus 13 kuni 18%;
  • mugulad on rohkesti valku, väärtuslikke aminohappeid ja vitamiine.

Nendel fotodel on toodud sort "Elizabeth":

Iseloomulik

Kartuli sort "Elizabeth" viitab varajasele keskmisele tabelile. Saagikus on hea, olenevalt kliimatingimustest ja mulla viljakusest, see varieerub 290-400 tsentnerit hektari kohta. Eriti edukatel aastatel võib koguda kuni 550 tsentreid 1 hektari kohta.

Tabelis näete teiste kartuli sortide saagikust:

Hinne nimiSaagikus
ElizabethAlates 1 hektari kohta saate kuni 400 tsentreid.
JuvelAlates 1 hektarist võite koguda rohkem kui 700 tsenttienti.
Meteor200 - 400 tsentreid hektari kohta, sõltuvalt piirkonnast ja kliimast.
Nelikümmend päevaAlates 1 hektarist võib koguda 200 kuni 300 tsentni.
Minerva1 hektari kohta kogutakse 200 kuni 450 tsentrini.
KaratopSaate koguda 200-500 tsentri hektari kohta.
VenetaKeskmine suurus on 300 tsentreid hektari kohta.
Zhukovski varakultKeskmiselt 400 tsentreid hektari kohta.
Riviera280 kuni 450 tsentri kohta hektari kohta.
Kiranda110 kuni 320 sendi hektari kohta.

Koristatud kartulid hoitakse hästi mitu kuud, kaotamata nende kaubanduslikku kvaliteeti. Transport on võimalik. Suured valgel valge tselluloosi mugulad sobivad suurepäraselt müügiks.

Põõsad on kompaktsed, madalad, püstised, mõõdukalt hargnenud. Rohelise massi moodustumine on külluslik. Lehed on keskmise suurusega, tumerohelised, pubesentsed, nõrgalt lainelised servad ja selgelt jälgitavad veenid. Koralla on valge, kompaktne. Lilled on vähe, langevad kiiresti. Marjad ei ole seotud.

Juurtesüsteem on hästi arenenud. Tubakesid moodustatakse koos iga puuli sisse moodustatakse vähemalt 10 valitud kartulit. Mitte-tulusate asjade arv on minimaalne.

Sordi on ettevaatlik, see on Võite isegi istutada kogenematuid aednikud. Soovitatavad mineraalsed kompleksid ja orgaanilised ained, mõõdukas jootmine ja hingamine, moodustades suured servi.

Esimesi mugulsaid saab suve keskel purustada, kuid kartuli maksimaalne saagikus jõuab kasvuperioodi lõpuni (70-90 päeva pärast maandumist). Seemne materjal ei ole degeneratsiooni suhtes kalduv, värskendust ei nõuta. Järgmiste istutamiste kartulit võib koristada eraldi.

"Elizabeth" - sordi, millel on hea immuunsus. Kartul on harva mõjutanud vähki või harilik kärn, põõsad resistentsed karbunkuliga, kuldne-kiduussi ja erinevate seeninfektsioonide. Hilinemine võib põhjustada topsi ja mugulaid, fusarium wilt ja alternaria.

Kartul on erinev meeldiv tasakaalustatud maitse, kuivus ja liigne veetsus. Lumivalge liha ei tükelda ja ei küpseta. Tubakesed on universaalsed, neid saab keeta, praetud, hautatud, täidisega. Rootköögiviljad teevad maitsvaid Prantsuse friikartulid, kartulipüree on võimalik.

Tänu oma suurepärasele maitsele ja mõõdukale kalorikogusele on mugulaid soovitatav kasutada imikutoiduks või toidule.

Päritolu

"Elizabeth" - üks vanemaid sorte, mida kasvatavad vene kasvatajad. Registreeritud Vene Föderatsiooni riiklikus registris 1996. aastal. Piirkond on suunatud Põhja, Loode, Kesk, Volga-Vjatka, Põhja-Kaukaasia, Kaug-Ida piirkondadele.

Soovitatav kasvatamine tööstusliku kasutamise valdkondades põllumajandusettevõtetes ja isiklikes tütarettevõtetes. See sort on tundlik mulla toitumise ja niiskuse taseme suhtes.

Tugevused ja nõrkused

Sordi põhijooned on järgmised:

  • juurviljade suurepärane maitse;
  • suur saagikus;
  • mugulade universaalsus;
  • hea tootekvaliteet;
  • saak koristatakse pikka aega;
  • resistentsus peamiste haiguste vastu.

Sordi puudusi ei ole täheldatud. Saagikus sõltub mulla kliimatingimustest ja toiteväärtusest.

Alljärgnevas tabelis saate võrrelda farmeri sordi omadusi teiste superellaste sortidega mugulate massi ja nende säilivusastmega:

Hinne nimiTooraine mugulate mass (grammides)Lootus
Elizabeth80-14093%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovski varakult100-12092-96%
Riviera100-18094%

Kasvatamise tunnused

Kartul soovitatav mais maa teisel poolelkui muld on piisavalt soe. Sordi lubab kerget jahutust, kuid külm on selle jaoks hävitav. Istutusmaterjal on söövitatud, muld on hoolikalt lahti võetud, seejärel töödeldakse seda desinfitseerivate ühenditega.

Kartul eelistab kerge liivapõhine praimer. Vana huumus ja puit (eelistatavalt kask) tuhk aitavad toiteväärtust suurendada, need on aukudesse paigutatud.Tuberkultuurid istutatakse 35 cm kaugusel, ristmik on vähemalt 70 cm. Sügavus on väike, umbes 10 cm.

See sort on tundlik muldade toiteväärtuse suhtes. Hooaja põlvede jaoks 2-3 korda väetatud kaaliumi- või magneesiumil põhinevate mineraalide kompleksidega. Valmistatud väetisi võib vaheldumisi kasutada lahjendatud mullein või lindude väljaheitega.

Kasulik on ka ühe lehtede söötmine, näiteks pihustamine lahjendatud superfosfaadiga. Sellist töötlemist soovitatakse teha 10 päeva enne koristust.

Veenduge, et normaalne mulla niiskus aitaks tilguti niisutussüsteem. Ta päästa maandumist kuiva suve jooksul. Kui niiskus on liiga suur, võib pinnast puistata puiduga.

Multšimine on köögiviljade voodikohtade, meie kartulipuude, erinevate materjalide, nagu heina.

Pakume teile kasulikku materjali kasvuhoonegaaside tomati mulšitsa istutamiseks ja selle kohta, kas see protseduur on kasulik umbrohu kontrollimiseks.

Kartul "Elizabeth" võivad moodustada väga suured mugulad. Et nende kasvu stimuleerida, peate enne kaevamist kogu nädala maha lõigama. Pärast koristamist kuivatatakse mugulad piiril või võrade all.Seemnekartulid valitakse kasvufaasis, põõsad tuleb eelnevalt märgistada. Pärast väljakaevamist säilitatakse seemet eraldi.

Haigused ja kahjurid

Sordi "Elizabeth" on piisavalt tüüpilised haigused Solanaceae: kartulivähk, kuldne tsüsti nematood, tavaline koorik. Must jalg, haruldased viirused, bakterid on harva mõjutatud.

Ebasoodsates aastaaegades võib infektsioon olla hiljaks jäänud. Ennetuseks on soovitatav, et mugulaid töödeldakse enne istutamist, samuti on vase sisaldavate preparaatidega põõsaste ühekordne töötlemine.

Kahjurite tõrjeks kasutatakse tööstuslikku kahjuritõrjet. Need on suurepärased Colorado vabaduste, lehetüüride, thripide jaoks. Vabaneda vihmaussi aitab mullavilja desinfitseerimislahused või perioodiline lossimine.

"Elizabeth" - vana, kuid ei kaota populaarsuse hinne. Erinevate roogade valmistamiseks sobivad valged kartulid on tarbijate jaoks väga populaarsed.

Tema saab kasvatada müügiks või isiklikuks kasutamiseks. Nõuetekohase hoolduse korral on kartul hea meel saagi, lihtsuse ja juurviljade suurepärase kaubandusliku kvaliteedi üle.

Loading...