Superranny superurozhayny ja kartulid "Juval": sordikirjeldust ja nüansse olulisem kasvav

Väga varased sordid on tõeliseks leidmiseks amatöör-aednikud ja põllumajandustootjad. Varajased mugulad sisaldavad palju toitaineid ja nad müüvad samuti hästi. Igaüks, kes plaanib taime sellist kartulit oma aias, on soovitatav pöörata tähelepanu sordile "Juvel" - toitev ja viljakas.

Esimesed mugulad pühitakse välja 50 päeva pärast, need on siledad, ilusad, maitsev, ideaalne müügiks või isiklikuks tarbimiseks.

Juvel kartul: sordi kirjeldus, foto

Hinne nimiJuvel
Rasedusaeg50-65 päeva
Tärklise sisaldus10-15%
Kaubanduslike mugulate mass80-150 gr
Bukulis olevate mugulate arvkuni 20
Saagikus700 kg / ha
Tarbijakvaliteetnormaalne maitse, keskmine aurutatud, sobib praadimiseks
Lootus94%
Nahavärvkollane
Tselluloosi värvkollane
Eelistatud kasvavad piirkonnadmis tahes mulla ja kliima
Haigusresistentsuskuldkartuli nematoodile, vähile, PVYn-viirusele ja tuberkuloosi hilissügavusele, mis on mõõdukalt resistentne hiljaks saamiseks.
Kasvatamise tunnusedpõuakindel, kuid armastab märg mulda ja päikesepaistelisi kohti, jootmine on soovitav.
AlgatajaBavaria-Saat Vertriebs GmbH (Saksamaa)

Kartuli sordi "Juvel" peamised omadused:

  • mugulad on suured, kaal 80-150 g;
  • ovaalne kuju, veidi piklik;
  • kartul isegi, sile, puhas;
  • koorekollane, ühtlaselt värvitud, mõõdukalt õhuke, sile;
  • silmad pealiskaudsed, madalad, vähesed;
  • lõigatud viljaliha on kollane;
  • tärklisesisaldus on mõõdukas, ulatudes 10-15%;
  • karoteeni ja valgu kõrge sisaldus.

Tutvuge fotoga "Juvel" - kõige varasemate puuviljadega kartulikasvatajad:

Juvelle kuuluvate super-sordilehestatud sordid on paljude erinevate piirkondade põllumajandustootjate jaoks võlukepp.

Kuid mõnikord on vaja sorte, mille keskmine valmimine või valmimine on piisavalt hilja. Teavet nende kohta leiate vastavatest saidi osadest.

Omadused

Juwelle'i sordi kuulub varajase valmimisega söögituba. Soodsatel tingimustel on tootlikkus väga kõrge. 1 hektari kohta võib koguda rohkem kui 700 tsentreid kartulit. Isegi ebasoodsates ilmastikutingimustes võite loota 300-400 tsentrini hektari kohta.

Esimesed mugulad purunevad suve alguses (50 päeva pärast istutamist), kuid sort jõuab kasvuperioodi lõpus (70 päeva) kõrgeima saagikusse.

Kartuli põõsad ei ole liiga suured, püsti ja mõõdukalt lehed. Lehed on keskmise suurusega, tumerohelised, lihtsad, veidi laineliste servadega. Suured heleroosad lilled kogutakse kompaktsetesse beaters. Kibud on lilla, kergelt karvane.

Juurussüsteem on hästi välja töötatud, iga bush annab vähemalt 10 mugulat ja maksimaalne arv jõuab 20-ni. Kartul on sile ja suur, mittemateriaalsete esemete arv on minimaalne.

Erinevus on põllumajandustehnoloogiale alandamatu, lühiajaline põud, kuumutamine või temperatuuri langus rahulikult kannatab. Tootlikkus sõltub mulla niiskuse ja toiteväärtuse tasemest. Maksimaalse saagise saamiseks peavad järgima kastmist ja vähemalt 2 korda toitma. Herbitsiidide abil saab hävitada umbrohtu, hooaeg nõuab vähemalt 2 hingamist.

Juvel on immuunne paljude ohtlike haiguste vastu: kartulivähk, harilik kopp, tsüsti nematood. Nende varajane küpsemine lehtede ja mugulate hapetuse vähenemise oht. Võimalik mädanemise ja seenhaiguste oht.

Seemne materjal ei ole altid degeneratsioonile, järgnevaks istutamiseks mõeldud kartulit võib koguda iseseisvalt. Suurema turvalisuse tagamiseks seemneid tuleb enne istutamist marineerida.

Juvel Kartulid on meeldiv maitse: õrn, küllastunud, mitte vesine. Banaanid keedetakse pisut, sobivad supid, roogi, sügavküpsetamise, toiduvalmistamise kiibid. Kartuli lõikamisel ja ettevalmistamisel ei tohi tumedat, säilitades samal ajal kauni helekollase värvi.

Tabelis on esitatud andmed teiste super kiireloomuliste kartuli sortide saagise kohta:

Hinne nimiSaagikus
JuvelAlates 1 hektarist võite koguda rohkem kui 700 tsenttienti.
PõllumajandustootjaAlates 1 hektari kohta on rohkem kui 200 tsentreid.
Meteor200 - 400 tsentreid hektari kohta, sõltuvalt piirkonnast ja kliimast.
Nelikümmend päevaAlates 1 hektarist võib koguda 200 kuni 300 tsentni.
Minerva1 hektari kohta kogutakse 200 kuni 450 tsentrini.
KaratopSaate koguda 200-500 tsentri hektari kohta.
VenetaKeskmine suurus on 300 tsentreid hektari kohta.
Zhukovski varakultKeskmiselt 400 tsentreid hektari kohta.
Riviera280 kuni 450 tsentri kohta hektari kohta.
Kiranda110 kuni 320 sendi hektari kohta.

Päritolu

Juvel-kartuli sort kasvatajad Saksamaa. Soovitatav kasvatamiseks eramajandites ja taludes. Kasvatamine on võimalik müügiks, kartulid säilitatakse pika aja jooksul, kaotamata kaubanduslikke omadusi.

Sordi sobib piirkondades, kus on parasvöötme, mandriosa, järsult kontinentaalne õhkkond. Saagikus sõltub lossimise ajast ja mulla viljakust.

Eelised ja puudused

Sordi peamised eelised:

  • suurepärane maitse;
  • suur saagikus;
  • väga varane küpsemine;
  • mugulad on lamedad, ovaalsed, ideaalne müügiks;
  • universaalne kartul, sobib küpsetamiseks või keetmiseks;
  • mugulad on hästi hoitud;
  • põua taluvus;
  • sort lubab soojust ja lühiajalist külmutamist;
  • resistentsus peamiste haiguste vastu.

Puuduste hulka kuuluvad jootmise tundlikkus. Kui pidevalt puudub niiskus, muutuvad mugulad madalaks, vähenes põõsas olevate munasarjade arv.

Sagedaste vihmasajal kartulid on suuremad, kuid maitse muutub veetseks.

Tabelis allpool on näha mugulatoodete kaalu suhtelisi omadusi ja nende säilivust teistes super varajastes sortides:

Hinne nimiTooraine mugulate mass (grammides)Lootus
Põllumajandustootja90-11095%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovski varakult100-12092-96%
Riviera100-18094%

Kasvatamise tunnused

Et hinnata väga kasulike eriti väikeste kartulite kasulikkust, Juvel istutatud kevadel, ootamata mulla täielikku kuumenemist. Tuberad rahulikult taluvad muutusi ilmas ilma võimaliku temperatuuri langemiseta.

Ideaalne valik - aprilli lõpus või mai alguses, praegu on muld küllastunud niiskusega ja kartul hakkab kiiresti kasvama. Külmema kliimaga piirkondades saab kuupäevi nihkuda nädala võrra.

Enne istutamist soovitatakse mugulaid idanema. Kasvatamise ajal tuleb järgida niisutamise ajakava. Pidev põud vähendab saagikust, kartulid on väikesed. Pidev kastmine suurendab juuri, kuid oluliselt halvendab nende tarbimisomadusi, mugulad saavad veetse maitse.

Hea väljapääs on tilguti niisutamine, mis aitab säilitada mulla optimaalset niiskuse taset ilma selle stagnatsioonita.

On väga tähtis õigeaegne hõõrumine, mille käigus moodustuvad kõrgused põõsaste kohal. Hooajal soovitatakse põõsaid sööda vähemalt 2 kordakaaliumipõhiste mineraalide komplekside või orgaaniliste väetiste abil (lahjendatud mullein, lindude väljaheited). See sort sobib väga hästi kastmele ja ei allu nitraatide kogunemisele.

Enne koristamist soovitatakse kõik korgid eemaldada. Seemne materjali aluseks on eriti tugevad kartulipuud ja põõsad.Seedukartul "Juvel" kuivatatakse põhjalikult, sorteeritakse ja hoitakse eraldi.

Sordil on õhuke koor, mis võib kaevamisel tekkida. Tööstuslikes tingimustes kasutage külghaavadega harvestereid.

Haigused ja kahjurid

Juwelle'i sord on hästi kaitstud kartulivähiga, tavalise kooriku ja tsüstimiatoega. Varajane küpsemine kaitseb mugulaid hiljahoogu ja Alternaria.

Seennakkuste ennetamiseks on soovitatav pinnase töötlemine enne istutamist ja kõigi mugulate valimine kogu koristamise ajal. Lagunevad, muutuvad nad kahjulike mikroorganismide kasvatamiseks.

Fütosporiini korralist pihustamist saab seeni ka kokku hoida. Kasvamise ajal ei pea fungitsiide unustama.

Kartuli võib olla Colorado mardikate ja mardikate murettekitav oht. Et kaitsta istutamine, on soovitatav muuta valdkonnas aegajalt ajal ülejäänud koheldes neid insektitsiidid, herbitsiidid ja külv Phacelia, oad, redis malichnuyu.

Juvel - suurepärane valik varajase kartuli armastajatele. Suve keskel kogutud mugulad on hästi talletatud, seemne materjal ei degenereerita.Taimed ei vaja ülemäärast hoolitsust, muutes need sobilikuks ka algajatele. Sord sobib tööstuslikuks kasvatamiseks või isiklikuks kasutamiseks.

Samuti soovitame teil tutvuda kartuli sortidega, millel on erinevad küpsusastmed:

Lähis hilinemineKeskmine varakultVarajane küpsemine
MeloodiaMust printsBellarosa
MargaritaNevskiTimo
AlladinDarlingArosa
JulgustSuurte inimeste lordKevad
IluRamosImpala
MiladyTaisiaZorachka
LemongrassLapotColette
GrenadaRodrigoLyubavaMozartiBelmondoMollySonnyRed FantasyRed Scarlett
Kolorado kartuli mardikas võib omakorda põhjustada kartulistandustele märkimisväärset kahju, mis tähendab, et teil võib olla vaja teavet selle kohta võitlemiseks võetavate tõhusate meetmete kohta.

Loe kõiki rahvakeelseid ja kemikaale.

Loading...